Je moderní daňová a účetní kancelář s mnohaletými zkušenostmi nabízející komplexní služby v oblasti vedení účetnictví, zpracování mezd a daňového poradenství. Služby poskytuje širokému spektru zákazníků, od živnostníků až po malé a střední firmy z celé ČR.

Prodloužení lhůt pro podání daňového přiznání

Prodloužení lhůt pro podání daňového přiznání Datum: 15.03.2021
A je tu opět březen a tím pádem se blíží i termín podání daňového přiznání. Jak to bude letos?
Přiznání lze podat do 3.5. 2021 v papírové podobě a do 1.6.2021 elektronicky. 
Finanční správa vyzývá podnikatele k elektronickému podávání přiznání např. přes www.mojedane.cz.
 
Kromě lhůty pro podání přiznání se posunou i termíny pro podání přehledů OSVČ pro zdravotní pojišťovny a Českou správu sociálního zabezpečení  . Každé ministerstvo zvolí ale jiný přístup .
 
V souvislosti s pandemií COVID-19 se vláda rozhodla vyhlásit generální padon pro pozdní podání daňového přiznání k dani z příjmu za rok 2020 a to za podmínky, že daňové přiznání bude podávano v papírové podobě do 3. května 2021 a v elektronické verzi do 1.6.2021 a daň bude take v této lhůtě zaplacena! 
Pokud by daň nebyla ve výše uvedených termínech zaplacena může vám být vypočten úrok z prodlení za pozdní úhradu od 1.4. 2021 resp. od 3.5.2021. V případě, že podáváte daňové přiznání prostřednictvím daňového poradce nebo máte povinný audit, tak se lhůta pro podání přiznání nemění a běží do 1.7.2021.
 
Pokud budete podávat daňové přiznání elektronicky nebo v papírově podobě a nevíte si rady, můžete se obrátit na naši daňovou kancelář.
 
 
 

 

Zavřít
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více o cookies Rozumím